Kíméletlenül tombol a hőhullám, megdőlt az éjszakai melegrekord - Már egy atomerőművet is be kell zárni Franciaországban

Portfolio · 2026-06-23 14:36

Franciaországban megdőlt az éjszakai melegrekord: keddre virradóra regisztrálták a legmelegebbet a mérések 1947-es kezdete óta - jelentette be a meteorológiai szolgálat, a Météo-France. Délután az ország délnyugati részén 44 Celsius fokos hőmérsékletre számít a meterológiai szolgálat, ezért egy atomerőművet bizonsági okokból leállítottak.

Cikk mentése Eredeti cikk megnyitása

Megosztás

Hozzászólások

Hozzászólások

A hozzászólások betöltéséhez kattints a következő gombra.