2026 februárjában bennfentes kereskedés gyanúja borzolta a kedélyeket a magyar tőzsdén, miután a Mol több vezetője is nagy tételben adott el Mol-részvényeket egy különösen érzékeny időszakban: akkor, amikor a Barátság kőolajvezeték leállása miatt már hetek óta nem érkezett vezetékes orosz olaj Magyarországra, miközben a társaság hivatalosan csak később tájékoztatta a piacot a helyzetről és a kieső szállítások pótlásáról. Most megszületett az MNB döntése: a jegybank bennfentes kereskedelem gyanúja miatt nem tartotta indokoltnak piacfelügyeleti eljárás indítását, ugyanakkor megállapította, hogy a Mol késve tett eleget rendkívüli tájékoztatási kötelezettségének. Emiatt a felügyelet figyelmeztette a társaságot és 43 millió forintos bírságot szabott ki rá.
Megbírságolta a Molt az MNB, de a bennfentes kereskedés ügyében nem indít eljárást
Portfolio · 2026-06-23 08:39
Kőolaj és Földgáz
Hozzászólások
HozzászólásokA hozzászólások betöltéséhez kattints a következő gombra.